Maszyny Hako produkowane są w Niemczech, w fabryce zlokalizowanej w miejscowości Bad Oldesloe, niedaleko Hamburga.
Tak, maszyny Hako można wynająć na atrakcyjnych warunkach. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują maszyn tylko na określony czas.
Więcej informacji znajduje się w zakładce Wynajem szorowarek i zamiatarek.
Tak, w momencie dostawy Hako zawsze przeprowadza szkolenie z obsługi maszyn, a także na życzenie klienta podczas przeglądów. Dodatkowo, w ramach Akademii Hako oferujemy naszym klientom oraz wszystkim zainteresowanym firmom szkolenia w różnych rejonach Polski.
Do obsługi szorowarek i zamiatarek nie są wymagane specjalne uprawnienia, jednak aby zapewnić ich prawidłowe użytkowanie Hako przeprowadza szkolenia przy dostawie maszyn.
W przypadku większych maszyn komunalnych, do ich obsługi potrzebne jest prawo jazdy.
Zamiatarka przemysłowa to urządzenie przeznaczone do oczyszczania posadzek wewnątrz budynków, a także obszarów zewnętrznych, takich jak ulice czy chodniki, z zachowaniem warunków bezpyłowych.
Poznaj zamiatarki przemysłowe Hako:
Zamiatarka przemysłowa z odpylaniem przeznaczona jest do zamiatania z ograniczeniem kurzenia, dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów. Przeznaczona jest do wewnętrznych i zewnętrznych obiektów, w których wymagana jest dużo wyższa kultura sprzątania, a więc brak pylenia.
Zamiatarka komunalna zapewnia również bezpyłową pracę, ale na dużo większych obszarach zewnętrznych, sprzątając również duże zanieczyszczenia stałe. W maszynach komunalnych trakcją filtrującą jest woda (stosowana w trzech punktach).
W przeciwieństwie do zamiatarek komunalnych i przemysłowych, zamiatarki przyczepiane do ciągników i wózków widłowych są znacznie mniej skuteczne i powodują dość duże kurzenie podczas zamiatania.
Poznaj zamiatarki przemysłowe Hako:
Oczywiście, należy tylko dobrać maszynę o odpowiedniej wielkości i rodzaju zasilania. W przypadku zamiatania wewnątrz rekomendowane jest zasilanie bateryjne lub gazowe.
Poznaj zamiatarki przemysłowe Hako:
Szorowarka to urządzenie do automatycznego mycia posadzek, którego zadaniem jest nie tylko czyszczenie podłogi, ale i jej osuszanie. Obok funkcji szorowania może spełniać również inne zadania, jak na przykład froterowanie, szlifowanie, nabłyszczanie podłóg.
Poznaj szorowarki automatyczne Hako:
Szorowarka jednotarczowa to urządzenie do doczyszczania za pomocą roztworu myjącego, w celu usunięcia dużych zabrudzeń z posadzki. Użycie szorowarki jednotarczowej wymaga dodatkowo użycia odkurzacza (na mokro) lub szorowarki automatycznej z osuszaniem.
Poznaj nasze Maszyny jednotarczowe i polerki.
Jest wskazane, ale nie konieczne, jeśli maszyna wyposażona jest w szczotki walcowe lub system zamiatania wstępnego. Jeżeli nie, zawsze przed czyszczeniem na mokro powierzchnia powinna zostać zamieciona.
Brak zamiatania przed myciem w przypadku dużej ilości zabrudzeń stałych może spowodować uszkodzenie powierzchni mytej oraz brak odpowiednich efektów mycia (np. smugi).
Poznaj zamiatarki i szorowarki Hako:
Do materiałów eksploatacyjnych zaliczamy:
W większości przypadków szczotka jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż pady. Szczotki sprawdzają się najlepiej na powierzchniach, gdzie mamy dużo fug, zagłębień, nierówności, na posadzkach strukturalnych. Włosie szczotki lepiej poradzi sobie z usuwaniem brudu z trudno dostępnych miejsc.
Padów najlepiej używać na powierzchniach bardzo gładkich, o jednolitej budowie (żywica epoksydowa, beton szlifowany itp.), które są mocno zabrudzone.
W przypadku szczotek i gum ssawy średnie zużycie to około 250 roboczogodzin, w zależności od rodzaju posadzki i stopnia zabrudzeń.
W przypadku padów, uchwyt kupujemy raz i jeśli o niego dbamy, nie musimy go wymieniać. Zmieniamy tylko pady. Średnie zużycie jednej sztuki to do kilkunastu roboczogodzin.
Zużycie zarówno szczotek, jak i padów uzależnione jest od rodzaju posadzki, stopnia i rodzaju zabrudzenia posadzki oraz docisku maszyny.
Nie, jednak musi to być środek przeznaczony do maszyn czyszczących, nisko pieniący. Nasi specjaliści polecają jednak chemię Hako ze względu na dużą wydajność i efektywne działanie.
Poznaj nasze Środki czyszczące.
To zależy od pojemności baterii oraz mocy prostownika w danym urządzeniu, jednak średni czas do pełnego naładowania, w zależności od modelu maszyny, może wynosić od 8 do 12 godzin.
Hako zawsze odpowiednio dobiera prostownik, tak aby żywotność baterii była optymalna.
Na baterie udzielane jest 12 miesięcy gwarancji. Okres ten może zostać przedłużony.
Oczywiście, punkty serwisowe Hako znajdują się w różnych miastach, w całej Polsce. W całym kraju wsparcie serwisowe zapewnia ponad 40 serwisantów.
Hako tak rozmieściło punkty serwisowe, aby do każdego klienta było nie dalej niż 100 km. Dzięki temu koszty związane z obsługą serwisową są minimalizowane.
Mapa naszych oddziałów i punktów serwisowych znajduje się w zakładce Kontakt.
Punkty serwisowe znajdują się przy każdym z naszych oddziałów: w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu, a także w Pile, Białymstoku, Włocławku, Zielonej Górze, Łodzi, Wałbrzychu, Piotrkowie Trybunalskim, Lublinie, Bielsku-Białej, Tarnowie i Rzeszowie.
Dzięki takiej siatce punktów serwisowych gwarantujemy szybkie wsparcie na terenie całego kraju.
Mapa naszych oddziałów i punktów serwisowych znajduje się w zakładce Kontakt.
Tak, nasz serwis realizuje naprawy w weekendy w przypadku wykupienia pakietu Full Serwis w opcji Standard+ oraz Premium. Warunki pakietu serwisowego wynikają z indywidualnie ustalanych kontraktów.
Zgodnie z kartą gwarancyjną danej maszyny. W praktyce jest to średnio co 125 lub 250 motogodzin.
Tak. Warunki są ustalane w każdym przypadku indywidualnie w zależności od sytuacji.